Hrávate Domino?

Do … ! Ja som to takto nechcel (a)! Ozve sa v nás hlas nesúhlasiaci so stavom alebo situáciou, ktorá nepredstavuje ani jednu z plánovaných a vysnívaných variant.
Do … ! Ja to nechápem ! Prečo sa dejú tieto veci a ako je to možné? Pýta sa ďalej naša nespokojnosť.
Domino !? Áno, možno sme aktívnymi hráčmi nevedomého domina. Hráme vysoko komplexnú hru pozostávajúcu zo (zatiaľ) netušiacich príčin a následkov, kde jedno vychýlenie na seba nabaľuje ďalšie a ďalšie a ďalšie …
Až zrazu, keď to už nemôže ísť takto ďalej, sme svedkami zastavenia sa reťazovej reakcie. Ešte že je tam, ten silný uvedomujúci si článok, ktorý stojí na ručnej brzde! A to sme tiež MY!

Boli ste tam už tiež? V tom zásadnom východiskovom bode pre možnú zmenu a znovunastolenie poriadku. Zhromaždisko minulých pádov, kde je stále prítomná podmaňujúca energia, ktorej teraz silou našej vôle odolávame. Akési kontrastné rázcestie medzi žiadúcim a nežiadúcim, funkčným a nefunkčným, pádom a povstaním. Avšak k tomu, aby sme mohli ďalej staviať a stabilne stáť, je potreba (s)poznať, čo sú tie naše kamenné piliere a čo ich pevne drží?

Efekt domina môže nastať snáď v každej životnej oblasti (majetkovej, vzťahovej, pracovnej, zdravotnej …). Dokonca ho môžeme uvidieť rozvíjať sa v niekoľkých spoločne naraz. Záleží na tom, na akú veľkú kaskádu si trúfneme sa pozrieť, a tiež na aké množstvo súvislostí sa nám podarí prísť.

Naša úprimná snaha smerujúca k zisteniu toho,”na čom to celé stojí a na čom to padá“, nás možno povedie k spúšťačom, ktoré mávajú aj niekoľko úrovní. Niekoľko úrovní, kde sme sami k sebe … hm… opravujem sami proti sebe. Nevnímame svoje telo a jeho potreby a často ani signalizujúce pocity. A tak si systematicky podkopávame svoju silu pevne stáť.

Postarajme sa preto o seba po všetkych doteraz objavených stránkach (hmotných aj nehmotných). Všetko, čo nás vyživuje a prospieva nám, predstavuje naše piliere. A cestou (seba)lásky a (seba)úcty neúnavne pátrajme aj po tých neobjavených, ktoré nám prispeli k pádom.

Slovo Domino nie je iba názov pre hru. Etymológia hovorí, že pochádza z latinského “Dominus”, čo v preklade znamená pán, vládca, majster.
A tak teda buďme Dominom svojho života… predtým než padne to posledné.
… potom už nebudeme musieť hrať 🙂

Napíšte nám

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s